Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ježci

24. 3. 2007

Aby ježek přežil sám zimu, musí v listopadu (ne v září či říjnu) vážit nejméně půl kilogramu. Pokud se o ježka nemůžete postarat sami, obraťte se na stanici pro handicapovaná zvířata. Pokud se menšího ježka rozhodnete vzít z přírody do domácí péče, počítejte s tím, že se o něj budete muset starat nejméně 4-5 měsíců.

Kde bude spát:

Ježka je nutné podrobit lékařské kontrole, odblešit a připravit mu pelíšek a výběh. Ideální je výběh o 2 m2 s teplotou země kolem 18 stupňů a lehce omyvatelnou podlahou. Ohrada by neměla být nižší než 50 cm, jinak ježek vyleze. Jako ložnice poslouží bednička o rozměrech cca 25x20x15 cm s otvorem 12x12 cm, kterou vystelete novinami a na rozdíl od výběhu nečistíte.

Jídelníček:

Příkladem ježčího jídelníčku je hovězí maso naškrábané nebo nakrájené, smíchané s vařenou rýží či nudlemi a vše rozředěné trochou vody. Dále to mohou být vařené kuřecí krky či vařené maso z výseku i vnitřnosti. Je možné podávat i konzervu pro psy a kočky s přidáním nastrouhané mrkve, jablka, jindy obměníme přidáním syrového žloutku nebo tvarohu.

Ježek s hmotností nejméně 600 g se přenese do chladnější místnosti (balkon, sklep). Může ale trvat i několik dní než upadne do zimního spánku a do té doby musí být pravidlelně krmen. Když vynechá potravu alespoň týden, můžeme předpokládat, že usnul. Ale i tehdy je nutné, aby ve výběhu vždy byla voda a krmivo. Na jaře ježka dokrmte a vypusťte do volné přírody koncem dubna, je-li alespoň 3 dny suché počasí a teplota nad +5stupňů. \výhodná jsou pro ježky místa, kde mohou být zpočátku přikrmováni.